طراحی سایت

طراحی وب سایت با پیشرفت تکنولوژی و به منظور مطرح شدن کسب و کارها در فضای اینترنت روی کار آمد. طراحی وب سایت اولین گام ورود به دنیای تکنولوژی است که کسب و کارها بدان نیاز دارند. لازم است افراد برای ماندن در عرصه­ ی رقابت و حذف نشدن از بازار تنگاتنگ امروز در کنار کسب و کار سنتی خود، کسب و کارهای نوین و دیجیتال را پیش ببرند. بنابراین ضرورت طراحی وب سایت بر همگان روشن بوده و راهی برای افزایش فروش و خدمات صاحبان کسب و کار است.هدف ما خلاقیت در طراحی سایت شرکتی، ثبت جلوه‌ای زیبا و ماندگار از تجارت شما در ذهن مخاطب است؛ ترسیم یک وبسایت شرکتی باید بگونه‌ای باشد که اگر کاربری بدون ذهنیت قبلی از فعالیت شما در دنیای واقعی و برای اولین‌بار از طریق وبسایت با برند شما آشنا شد، با تصویری ایده‌آل از کسب و کارتان مواجه شود.

ساخت سایت

ساخت سایت کلمه ای است که بسیاری افراد در موتورهای جستجو آن را سرچ می کنند. در حقیقت ساخت سایت همان طراحی سایت است که می تواند توسط طراح وب انجام شود و یا از سایت ساز ها برای ساخت و ایجاد آن استفاده شود. ساخت سایت می بایست به گونه ای باشد که علاوه بر طراحی برای مرورگرهای دسکتاپ، برای تلفن همراه، تبلت، فبلت و تمامی اسمارت فون ها قابل استفاده باشد.

ساخت سایت باید به گونه ای انجام شود که در طراحی آن به راحتی ساختار اطلاعات، طبقه بندی و صفحه بندی آن قابل مشاهده و کاربر با کمترین تعداد کلیک به مقصود خود برسد. ساخت سایت شامل مراحل برنامه نویسی و طراحی است که اگر توسط افراد حرفه ای انجام شود قطعا با کیفیت بالایی ارائه می گردد.

طراحی سایت

مراحل طراحی وب سایت

آنالیز اولیه وب سایت و اهداف آن: وب سایت های موفق همیشه آنالیز اولیه کامل و درستی روی آنها صورت گرفته است تا مسیر پیاده سازی و طراحی درست می شود. اولین مرحله شناخت شغل، بررسی کلی سیستم و آنالیز روند پیاده سازی است. (جلسه شناخت).
دریافت و برنامه ریزی ساختار اطلاعات: ویژگی های یک وب سایت، کاربردهای وب سایت و ساختار آن باید به صورت کامل تعریف شود. به این ترتیب در این مرحله قاب صفحات و نوع نمایش هم به صورت دقیق تری قابل برنامه ریزی است.
طراحی گرافیکی و قاب صفحات: لازم است طراحی گرافیکی صفحات با درنظر گرفتن اهداف و روند شغل برای همان شغل برای همان شغل به صورت خاص انجام شود تا بتوان طراحی با تاثیر بالاتری داشت. در این مرحله طرح گرافیکی سیستم پیاده سازی می شود.
برنامه نویسی و توسعه: کد نویسی پنل مدیریت و کد نویسی پنل کاربری سیستم در این مرحله انجام می شود. در این مرحله پیاده سازی به نحوی انجام می شود که همه محتوای سایت در CMS یا سیستم مدیریت محتوا در دست مدیر سایت، قابل ویرایش و ساده باشد.: بارگذاری وب سایت: بعد از مرحله تست، سیستم در سرور اصلی و تحت دامنه اصلی بارگذاری شده و قابل استفاده می باشد. ضمن اینکه مواردی که لازم است روی دامنه اصلی بررسی شود کاملا موردبازبینی قرار می گیرد.
تست کیفیت وب سایت: ما در پونه مدیا، چک لیست کاملی برای تست کیفیت سایت شما داریم که تمام موارد لیست شده در این چک لیست در سایت بررسی می شود تا قبل از بالا رفتن وب سایت، ما استانداردها را کنترل کرده باشیم.