گوگل ویس (GoogleVoice) یکی از اپلیکیشن‌ها و ابزارهای کاربردی شرکت گوگل است که کاربران با استفاده از آن سریع‌‌ و راحت به آنچه که جستجو می‌کنند، دسترسی می‌یابند. ولی این که نحوه استفاده از ابزار گوگل ویس در ایران چگونه است و چگونه می‌توانیم گوگل ویس خود را فعال کنیم، مواردی است که در این مقاله به صورت کامل به بررسی آن‌ها پرداخته می‌شود.

گوگل ویس(Google Voice)

گوگل ویس (Google Voice) یا جستجوی صوتی یک فناوری مربوط به شرکت گوگل است که به کاربر این امکان را می‌دهد تا بتواند به راحتی با صحبت کردن در تلفن همراه یا کامپیوتر به جستجوی عبارت مورد نظر خود بپردازد.فناوری گوگل ویس به سادگی قابل دسترس می‌باشد و به این صورت است که شما روی آیکون میکروفون که در کنار نوار سرچ گوگل قرار دارد کلیک کرده و با صدای بلند و رسا درخواست خود را بیان می‌کنید.

استفاده از گوگل ویس مزایای زیادی دارد که از مهم‌ترین مزیت‌های آن می‌توان به توانایی سرچ کردن بدون تایپ اشاره کرد. اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتر و کاملتری در مورد این ابزار کاربردی کسب کنید، مقاله گوگل ویس چیست را مطالعه فرمایید.

چگونه گوگل ویس(Google Voice) را فعال کنیم؟

گوگل ویس معمولا به صورت پیش فرض، روی گوشی‌های آندروید نصب شده و قابل پاک شدن نمی‌باشد. پس مشکلی برای فعال کردن آن ندارید بلکه برای غیر فعال کردن آن باید به دنبال راه حل باشید. برای غیر فعال کردن گوگل ویس روی گوشی همراه خود می‌توانید مراحل زیر را انجام دهید.

به قسمت تنظیمات یا Settings گوشی رفته و در قسمت جستجوی آن عبارت Google assistant را سرچ کنید. به این صورت تنظیمات مربوط به گوگل اسیستنت روی گوشی همراه شما نشان داده می‌شود.برای تنظیمات دستی نیز از میان گزینه‌های مختلف، general را انتخاب نمایید.

سپس از قسمت General گزینه Google Assistant را خاموش کنید.یا انجام این کار گوگل اسیستنت یا دستیار صورتی گوگل موقتا غیرفعال می‌شود و شما می‌توانید هر موقع که تمایل داشتید به فعالسازی آن اقدام کنید. برای فعال سازی گوگل اسیستنت، همین مراحل را سپری کرده و گزینه Google Assistant را روشن کنید.

استفاده از گوگل ویس در ایران چگونه است؟

سرویس گوگل ویس (Google Voice) تنها در کشور آمریکا و برای کاربران G Suite در کشور کانادا، دانمارک، فرانسه، هلند، پرتغال، سوئد، سوئیس، اسپانیا و بریتانیا قابل استفاده است و برای نصب و فعال‌سازی آن در ایران باید یک حساب گوگل، شماره تلفن همراه و یا ثابت آمریکا وارد کنید.

ساخت اکانت گوگل ویس با کامیپوتر

 • ساخت اکانت گوگل ویس نیز مانند ساخت سایر اکانت‌ها در سرویس گوگل به راحتی انجام می‌شود. تنها کافیست مراحل زیر را به درستی انجام دهید.
 • وارد سایت GoogleVoice شده و اکانت گوگل خود را وارد نمایید.
 • کد منطقه یا شهر خود را وارد کرده و در فهرست ظاهر شده، شماره تلفن مورد نظر خود را انتخاب کنید (وارد کردن کد منطقه به شما کمک می‌کند تا بتوانید شماره مورد نظر را سریع‌تر وارد کنید).
 • زمانی که کد را از طریق پیامک یا تماس صوتی دریافت کردید، آن در در نوار مربوطه خود وارد نمایید.
 • روی Verify کلیک کرده و سپس برای این که تماس‌ها به آن منتقل شود، روی گزینه Claim کلیک نمایید.
 • از شما خواسته می‌شود که 2 بار برای فعال کردن گوگل ویس بر روی Finish کلیک کنید.
 • ساخت اکانت گوگل ویس با گوشی همراه
گوگل ویس(Google Voice) چیست؟
گوگل ویس(Google Voice) چیست؟
برای ساخت اکانت گوگل ویس (Google Voice) در iPhone یا Android مراحل زیر را انجام دهید:
 • ابتدا اپلیکیشن گوگل ویس (Google Voice) را بر روی گوشی همراه (آندروید و آیفون) خود نصب کنید.
 • پس از اجرا شدن اپلیکیشن مشخص کنید که می‌خواهید شماره صوتی خود را به کدام حساب گوگل وصل کنید، سپس روی Continue کلیک کنید.
 • روی گزینه Search در گوشه پایین سمت راست کلیک کرده و شماره گوگل ویس خود را وارد نمایید.
 • کد منطقه یا شهر را وارد کرده تا شماره مورد نظر خود را سریع‌تر بتوانید وارد نمایید. سپس روی Select کلیک کنید.
 • بعد از تایید شماره انتخابی شما، روی Next کلیک کنید، سپس شماره تلفنی که می‌خواهید به گوگل ویس وصل شود را وارد نمایید.
 • کد ارسال شده به تلفن خود را وارد کرده و روی Verify کلیک کنید.
 • روی Claim برای وصل کردن شماره گوگل ویس به تلفن همراه خود کلیک کرده و سپس روی Finish کلیک نمایید.

نحوه ساخت شماره گوگل ویس

ساخت اکانت گوگل ویس و استفاده از آن کار ساده‌ای می‌باشد و تنها کافی است که به اینترنت متصل باشید. در زمان استفاده از گوگل ویس برای اولین بار، کافی است شماره تلفن خود را وارد کرده یا شماره همراه جدیدی را دریافت نمایید. در صورت تمایل به داشتن شماره جدید، کد منطقه را وارد و شماره مورد نظر خود را انتخاب کنید.اگر شماره خاصی مورد نظر شما می‌باشد، آن را وارد کرده و در صورت در دسترس بودن آن را انتخاب و یک پیام صوتی ایجاد نمایید. از سرویس گوگل می‌توانید برای ارسال و دریافت پیام نیز استفاده کنید. همچنین با دسترسی به اپلیکیشن گوگل ویس می‌توانید پیام صوتی خود را دریافت کرده و متن آن را به ایمیل خود ارسال نمایید.

و در آخر…

با خواندن این مقاله آموختید گوگل ویس (Google Voice) چیست و چگونه گوگل ویس خود را فعال کنیم. تمامی این ابزارها و اپلیکیشن‌ها برای راحت و سریع‌تر شدن کار کاربران می‌باشد. خدمات گوگل روز به روز در حال اضافه شدن، پیشرفت و توسعه می‌باشد و شما می‌توانید با استفاده از خدمات آن در راستای بهتر شدن کار و فعالیت خود قدم بردارید.

گوگل ویس(Google Voice)


برای مشاهده مقالات بیشتر در مورد طراحی سایت و سئو سایت به صفحه ی مقالات آسئو مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

تماس با ما

شما می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید تیم پشتیبانی آسئو، 24 ساعته قادر به پاسخگویی شما عزیزان می باشد.